BirTekno

Tam Versiyon: Facebook Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Facebook Nedir?

[Resim: facebook-ne-demek.jpg]Facebook, günümüzde en çok tercih edilen sosyal paylaşım sitelerinden biridir. [b]4 Şubat 2004 tarihinde Mark Zuckerberg[/b] tarafından kurulmuştur. İlk önce [b]Harvard Üniversitesi[/b]'nde eğitim gören öğrenciler için kurulmuş olan Facebook zaman içinde Boston çevresinde bulunan okullara ve kısa bir süre içinde de tüm coğrafyaya yayılmıştır. [b]11 Eylül 2006[/b]’da açılmış olan Facebook, 31 Ağustos 2013 tarihinde yapılmış istatistiklere göre dünyada en çok ziyaret edilen 2.site olarak belirlenmiştir. Siteyi en çok kullanan ve ziyaret eden ülkeler ise ABD, Mısır, Panama, Norveç, Türkiye ve Avustralya olarak değişim göstermektedir.

Facebook Nasıl Kullanılır?
[Resim: facebook-kullanim-sekli.png]Kullanımı oldukça basit olan Facebook’ta bulunan bazı özellikler aşağıda detaylı olarak açıklanmıştır. Günümüzde Facebook hesabı olmayan ya da kullanmasını bilmeyen insan yok desek sanırım yanlış olmaz. Okuma yazmayı öğrenen hatta bilmeyen bir çocuk bile simgeler sayesinde Facebook'u çok rahat ve pratik bir şekilde kullanabilmektedir.
Facebook Ne İşe Yarar?

[Resim: facebook-ne-ise-yarar.jpg]Facebook’un  amacı kullanıcıların birbirleriyle iletişim kurabilmelerini ve bilgi alışverişinde bulunabilmelerini desteklemektir. Bu süreçte tercih edilecek olan uygulamalar ise sayfanın kullanılma düzeyine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Eklenen uygulamalarla birlikte kullanıcıların keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak oyunlar bulunmaktadır.
Konuyu düzeltebilir misin?  @Kerem291